Çocuk ve Spor

 Çocuk ve Spor
Okunuyor Çocuk ve Spor
çocuklarının spor yapması onlara takım ruhu kazandırır.
Takım Ruhu

Spor yapmak fiziksel gelişimi sağladığı gibi sosyal ve psikolojik gelişim üzerinde de aktif rol oynar. Bu nedenle erken yaşta başlanılan sportif faaliyetlerin çocuk gelişimi açısından onlara neler kazandırdığını bilirsek, onları motive edip, teşvik ederek spora daha kolay yönlendirebiliriz.

Spor yapmak çocuğunuzun özgüven, dikkat ve konsantrasyonunu geliştirir.

çocuklarının spor yapması onlara dikkat ve kosantrasyon sağlar
Dikkat ve konsantrasyon

Takım halinde yapılan sporlarda çocuklar stratejiyi, iş birliğini, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve hırslarını kontrol edebilmeyi öğrenirken, bireysel sporlarda da yine özgüven, dikkat konsantrasyon gibi özellikleri gelişerek mücadele etmeyi öğrenirler.

Yine yapılan araştırmalara göre, çocuk gelişiminde egzersizlerin sinir , gerilim, stres ve anksiyete sorunlarında çocuğun deşarj olmasına yardım ettiği saptanmıştır.

Spor yapmak çocuğunuza fenden matematiğe, sosyal bilgilerden fizik ilkelerine kadar her alanda öğrendiği bilgiyi mukayese edebilme olanağı tanır.

Çocuklarınızın spor yapması bilim , fen gibi alanlarda da çocuğunuzun aktif olmasını katkı sağlar.

Spor çocuğun dinleyerek veya okuyarak edindiği her şey için bir laboratuvar ortamı sağlayarak, fenden matematiğe, sosyal bilgilerden fizik ilkelerine kadar her alanda öğrendiği bilgiyi mukayese edebilme olanağı tanır. Böylece öğrendiği her türlü bilgiyi test etme imkanı bulmuş olur.

Çocuğunuzun spor yapması yardımlaşma duygusunu geliştirir.

Ayrıca spor yapan çocukların hayal dünyaları geniş ve düşünsel işlevleri daha aktif çalışır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle