Fen Bilimleri 8. Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

 Fen Bilimleri 8. Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı
Okunuyor Fen Bilimleri 8. Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

2020 – 2021 Eğitim – Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili İnteraktif Çalışma Programı

Fen Bilimleri 8.Sınıf İnteraktif 3 haftalık çalışma planını indirmek için linke TIKLAYINIZ.

2020-2021 Eğitim- Öğretim yılında yarıyıl tatili 21 gün olarak belirlendi. Öğrencilerin bu süre zarfında ilk dönem gördükleri konuları tekrar etmesi etkili ve kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesi için son derece önemlidir. Hazırladığım bu çalışma programında öğrencilerin ilk 2 hafta boyunca Fen Bilimleri dersine ait ilk dört ünitede yer alan konuların kontu tekrarlarını yapıp çeşitli etkinlikler ile pekiştirmeleri amaçlanmaktadır.

Fen Bilimler Çalışma Planı İlk Hafta

Yukarıda planın ilk sayfası ve yarıyıl tatilinin ilk haftasını içeren çalışmalar içermektedir. İlk hafta da öğrencilerin Mevsimler ve İklim ünitesi ile birlikte DNA ve Genetik Kod ünitesinin tekrarı amaçlanmaktadır.

Fen Bilimleri İnteraktif Plan 2. Hafta

Fen Bilimleri interaktif planın 2. haftası yukarıdaki resimde olduğu gibidir. 2.hafta da öğrencilerin Basınç Ünitesi ve Madde ve Endüstri Ünitesinin genel tekrarı amaçlanmaktadır.

Fen Bilimleri İnteraktif Plan 3. Hafta

Yukarıda ise Fen Bilimleri İnteraktif planın 3. haftası yer almaktadır. Yukarıdaki planda görüldüğü üzere 3. hafta da öğrencilerin günde 2 tane fen bilimleri denemesi çözmesi amaçlanmaktadır. 3 haftalık çalışma bittiğinde ise öğrencilerin ilk dönem gördükleri bütün konuların tekrarı ve son haftada ise 14 tane deneme çözmüş olması amaçlanmaktadır.

Fen Bilimleri 3 Haftalık İnteraktif Çalışma Planını İndirmek İçin linke TIKLAYINIZ.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle