Din Dersi Etkinlik Portalı

 Din Dersi Etkinlik Portalı
Okunuyor Din Dersi Etkinlik Portalı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Din Dersi Etkinlik Portalı, 5,6,7 ve 8. Sınıfların müfredatında yer alan ve LGS sınavında yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yardımcı olmak için 2020 yılında kurulmuş bir platformdur. Basit ve kullanıcı dostu bir tasarım ile sunduğumuz bu platform tamamen ücretsiz olarak öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur.

İnternet sitemizde özellikle 5,6,7 ve 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ünite ünite ayrılmış olup her kazanım için özenle etkinlikler hazırlanmıştır. Çeşitli türden etkinlikleri tamamladıktan sonra yine sizler için kullanıma sunulan Çevrimiçi Test’lerden de faydalanabilir, dilerseniz bu testleri indirerek de çözebilirsiniz. İnternet sitemizde ayrıca test ve etkinliklerin yanında özenle hazırlanmış ünite özetleri de yer almaktadır.

Din Dersi Etkinlik Portalında ayrıca Kur’an-ı Kerim dersine yönelik hem konu anlatımı hem de çevrimiçi etkinliklere ulaşabilirsiniz. Özellikle Elif-Ba’ya yönelik hazırlanan etkinlikler ile bütün öğrencilerimizin kolay bir şekilde aşama aşama Kur’an-ı Kerim öğrenebilmesi hedeflenmektedir.

Yine sitemiz üzerinden LGS ile ilgili güncel haberlere ulaşabilir ve sizler için özenle hazırlanan Blog yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Özellikle LGS’ye yönelik titizlikle hazırlanmış konu özetlerine, testlere, duyurulara, etkinliklere dkabetkinlik.com sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilir, merak ettiğiniz konuları bizlere yorumlar veya iletişim formu üzerinden iletebilirsiniz.

Yorum Yap
Estetik Doktorları
Giriş Yap
Yazı Ekle